Σύμφωνα με μία μετα-ανάλυση τεσσάρων μεγάλων μελετών, ασθενείς που έτρωγαν μεγαλύτερες ποσότητες λευκού ρυζιού είχαν μεγαλύτερο κίνδυνο ανάπττυξης σακχαρώδους διαβήτη από αυτούς που έτρωγαν μικρότερες ποσότητες και ο σχετικός κίνδυνος ήταν μεγαλύτερος ανάμεσα στους Ασιάτες.
Οι μελέτες αυτές παρακολούθησαν 350.000 ανθρώπους από 4 έως 22 έτη. Πάνω από 13.000 άτομα ανέπτυξαν διαβήτη. Στις μελέτες που έλαβαν χώρα σε Κίνα και Ιαπωνία, αυτοί που έτρωγαν περισσότερο ρύζι είχαν 55% μεγαλύτερη πιθανότητα να αναπτύξουν τη νόσο σε σχέση με αυτούς που έτρωγαν λιγότερο. Στις Ηνωμένες Πολιτείες και την Αυστραλία όπου η κατανάλωση ρυζιού είναι πολύ χαμηλότερη, η διαφορά ήταν 12%. Κατά τη διάρκεια της παρακολούθησης τα νέα περιστατικά διαβήτη ήταν 13.284. Οι Ασιάτες γενικά κατανάλωναν περισσότερο ρύζι από ότι οι πληθυσμοί του Δυτικού κόσμου. Οι επιστήμονες κατέληξαν σε μία θετική συσχέτιση μεταξύ της κατανάλωσης λευκού ρυζιού και της εμφάνισης διαβήτη, η οποία ήταν πιο ισχυρή στους Ασιάτες. Επίσης βρέθηκε συσχέτιση με την ποσότητα της ημερήσιας κατανάλωσης, με τον κίνδυνό για εμφάνιση διαβήτη να αυξάνεται κατά 11% με κάθε μερίδα επιπλέον. Ο γλυκαιμικός δείκτης του λευκού ρυζιού είναι υψηλότερος από αυτό των δημητριακών ολικής αλέσεως, κυρίως λόγω της επεξεργασίας την οποία υφίσταται. Είναι επίσης ο κυριότερος παράγοντας που καθορίζει το συνολικό γλυκαιμικό φορτίο της διατροφής σε πληθυσμούς με τόσο ευρεία και συχνή κατανάλωση, όπως οι Ασιάτες.
Hu EA, et al «White rice consumption and risk of type 2 diabetes: Meta-analysis and systematic review» BMJ 2012; DOI: 10.1136/bmj.e1454.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies για να βελτιώσει την εμπειρία σας. Θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει με αυτό, αλλά μπορείτε να εξαιρεθείτε εάν το επιθυμείτε. Πατώντας “Αποδοχή”, αποδέχεστε όλα τα cookies.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie για να βελτιώσει την εμπειρία σας ενώ περιηγείστε στον ιστότοπο. Από αυτά τα cookie, τα cookie που κατηγοριοποιούνται ως απαραίτητα αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας, καθώς είναι απαραίτητα για τη λειτουργία βασικών λειτουργιών του ιστότοπου. Χρησιμοποιούμε επίσης cookie τρίτων που μας βοηθούν να αναλύσουμε και να κατανοήσουμε πώς χρησιμοποιείτε αυτόν τον ιστότοπο. Αυτά τα cookies θα αποθηκευτούν στο πρόγραμμα περιήγησης σας μόνο με τη συγκατάθεσή σας. Έχετε επίσης την επιλογή να εξαιρεθείτε από αυτά τα cookie. Ωστόσο, η εξαίρεση από ορισμένα από αυτά τα cookie μπορεί να επηρεάσει την εμπειρία περιήγησης σας.
Τα απαραίτητα cookie είναι απολύτως απαραίτητα για τη σωστή λειτουργία του ιστότοπου. Αυτή η κατηγορία περιλαμβάνει μόνο cookie που διασφαλίζουν βασικές λειτουργίες και δυνατότητες ασφάλειας του ιστότοπου. Αυτά τα cookies δεν αποθηκεύουν προσωπικά στοιχεία.
Τυχόν cookie που ενδέχεται να μην είναι ιδιαίτερα απαραίτητα για τη λειτουργία του ιστότοπου και χρησιμοποιούνται ειδικά για τη συλλογή προσωπικών δεδομένων χρήστη μέσω αναλυτικών στοιχείων, διαφημίσεων, άλλων ενσωματωμένων περιεχομένων χαρακτηρίζονται ως μη απαραίτητα cookie. Είναι υποχρεωτικό να εξασφαλιστεί η συναίνεση των χρηστών πριν από την εκτέλεση αυτών των cookies στον ιστότοπό σας.
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Θα ήθελα να ενημερώσω ότι δεν έχω καμία σχέση με τα δημοσιεύματα που χρησιμοποιούν την εικόνα μου, το όνομα μου και την ιδιότητα μου και με εμπλέκουν στην προώθηση και προβολή σκευασμάτων διατροφής για την απώλεια βάρους και λίπους αλλά και τη ρύθμιση του ζαχάρου, τα οποία και έχουν χαρακτηριστεί από τον ΕΟΦ ως επικίνδυνα και χωρίς καμία έγκριση. Επειδή φαίνομαι να υποστηρίζω την αποτελεσματικότητα των προϊόντων αυτών θα ήθελα να επισημάνω και να κάνω απόλυτα σαφές ότι τα σκεύασματα ΚΕΤΟ DIET, SUGANORM και DIETONUS -ή όποιο άλλο μπορεί να προκύψει- είναι μη εγγεκριμένα από τον ΕΟΦ, με αμφίβολη αποτελεσματικότητα και σίγουρα εγώ ως κλινικός διαιτολόγος δεν τα προωθώ.
Πρόκειται για ενέργεια παραπλάνησης και απάτη και για το λόγο αυτό και έχω ενημερώσει τη δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος.